czwartek, 7 maja 2015

WOKÓŁ KSIĄŻKI: Premiera "Ciechocińskiej macewy"

Zbliża się premiera mojej nowej książki pt. "Ciechocińska macewa". To kolejna moja powieść z cyklu "Pan Samochodzik i...", w której głównym bohaterem jest Paweł Daniec - detektyw-muzealnik z Warszawy. Poniżej zamieszczam krótki opis książki oraz - na zachętę - link do rozdziału pierwszego.

Zbliżają się wakacje i okres urlopowy, lecz w Ministerstwie Kultury i Sztuki panuje nerwowa atmosfera. Podobno obecny minister zostanie wkrótce odwołany ze stanowiska, a jego miejsce zajmie podsekretarz stanu - cieszący się złą sławą - Aureliusz Trybko. Tymczasem do Pawła Dańca zgłasza się Edward Różycki, właściciel antykwariatu w Ciechocinku. Mężczyzna twierdzi, że od jakiegoś czasu po mieście krąży pogłoska, jakoby ktoś odnalazł ocalałą macewę z przedwojennego cmentarza żydowskiego w Ciechocinku. Dotąd wszystkie macewy uważano za zniszczone przez hitlerowców podczas II wojny światowej. Antykwariusz informuje, że osoba, która jakimś sposobem weszła w posiadanie macewy, usiłuje ją teraz sprzedać i nawet sam otrzymał w tej sprawie anonimowy telefon. Paweł obiecuje, że przyjedzie do Ciechocinka, aby rozpocząć śledztwo oraz spotkać się ze znalazcą macewy.

Fragment: KLIKNIJ TUTAJ

Książkę można już zamawiać na stronie wydawnictwa, a wkrótce będzie także dostępna w księgarniach stacjonarnych i internetowych (m.in. w Księgarni Średniowiecznej i Księgarni Odkrywcy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz