czwartek, 14 sierpnia 2014

MUZYKA: Wojowniczy imigrant z Ghany

Jeszcze niewielu o nim słyszało. Charakterystyczny, głęboki głos oraz niesamowita charyzma to dwie cechy, którymi Kwabs wyróżnia się na tyle mocno na tle współczesnej sceny muzycznej, że wkrótce na pewno będzie na ustach wszystkich słuchaczy muzyki soul, i nie tylko.

Ten 24-letni piosenkarz urodził się w Ghanie, lecz wraz z rodzicami szybko wyjechał do Wielkiej Brytanii i tam spędził większość swojego życia. Kwabena Adjepong, bo tak naprawdę nazywa się ów Ghańczyk, jest obecnie mieszkańcem Londynu, w którym śpiewa, komponuje, pisze teksty i studiuje jazz.


Idolem Kwabsa jest Billie Whiters, i to słychać. Utwory Kwabeny cechuje głębia, poetyckie teksty i multum emocji, które wkłada w każdy kawałek. Mieszają się gospel, afrykańskie dźwięki i soul. Jego śpiew przyprawia o dreszcze, a po raz pierwszy szeroka publiczność mogła się o tym przekonać na własnej skórze w 2010 roku, gdy Kwabs wystąpił w Pałacu Buckingham. Video z tego występu poniżej.


Kwabs jak dotąd opublikował w internecie tylko kilka kawałków, które można przesłuchać tutaj. Poza tym jest on autorem 4-kawałkowej EP-ki. Owa produkcja, pt. "Pray for love", zapowiada jego pełnoprawny album, który ma się podobno ukazać jeszcze w tym roku.

1 komentarz:

  1. Nie znam tych piosenek. Może dlatego, że tak trudno wybić się w branży muzycznej ;/ Jest tyle osób co tworzy muzykę, co 3 Polak mam wrażenie, ze zajmuje się muzyką ;)

    OdpowiedzUsuń